21 marca 2012

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny przywitał się chłodnym porankiem i wielogłosem ptaków, zwołujących się w pary. Zlecenia jak nieśmiałe pąki na młodym drzewku, ale wyprzedziły wiosnę, bo chociaż jeszcze ich niedużo, niektóre zaczęły rozwijać listki :).
Kilka miesięcy temu po wielu, wielu latach przerwy napisałam list do Świętego Mikołaja, było tam i o firmie i o zleceniach... i jeszcze trochę innych...i proszę, jak szczery list działa :).
Uplotłam Marzannę ze starych gałganków moich żali, problemów i tego wszystkiego co mi się nie udało, nie umiało i nie chciało .. . O zmierzchu podpaliłam kukłę, myśląc o swoich lękach, nastawiona, że będę się w ten płomień wpatrywać długo, ale Marzanna, objęła się płomieniem, szybko oderwała od kijka i wpadła do czarnej jak smoła rzeki. Nie zdążyłam pomyśleć, podumać nad bagażem który w nią włożyłam.
I dobrze! Po co kontemplować stare smutki i żale. Niech odpadają jak strupek od ranki i zostawiają pod spodem nową skórę. Nie obejrzałam się za nią. Podreptaliśmy z Mundziolem przed siebie, a we mnie pęczniała wiosna, całym swoim zapachem i smakiem.

8 komentarzy:

 1. Cudowna dawka pozytywnej energii, sio Marzanno!:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma tego złego, co nie? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak tak! :)))))))))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Sarenzir! Właśnie podsunełas mi genialny pomysł na mentalne oderwanei się od złych myśli i problemów - zrobię kukłę nadziję ją nimi wszystkimi i za twoim przykładem spalę! :D Hehe genialne
  Wiosny w myslach i sercu zycze niech rozkwita!

  OdpowiedzUsuń
 5. Aradhel bardzo się ciesze :D W oryginale to pomysł Słowian, czyli nasze dobro narodowe te wszystkie zwyczaje ludowe ( dawne pogańskie ) miały swój głęboki sens psychologiczny :).

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja jak myślę o kukle i złych myslach i emocjach, to od razu mam w głowie nie marzannę tylko laleczkę voodoo :)))
  Oj chyba "swoje zło" muszę w jakiś fizyczny sposób odreagować ... czyli iść sprzątać ogród !!!
  Wiosna już jest i u mnie, swieci słońce, krokusy wyłażą ... jest cudownie, chce się żyć !!!
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak , to napisałaś ,że aż poczułam Twój nastrój.Życzę wiosennej energii , zapału i optymizmu - wszystkim nam się przyda.

  OdpowiedzUsuń