29 grudnia 2009

Kiedy podążasz za pragnieniem serca wszystko zaczyna się układać

Ten rok kończy się dla mnie magicznie. Co prawda do Sylwestra jeszcze dwa dni, ale czuję to w kościach. Cudowne magiczne święta z lepieniem pierogów przed Wigilia ( ja zwykle pracuje i omijają mnie te przygotowania ), wspólna uroczysta, radosna kolacja ( po wielu latach w większym gronie rodzinnym ). To rok w którym zadziało się dużo ważnych rzeczy w moim życiu, chociaż z zewnątrz niekoniecznie wyglądają spektakularnie. Nie o widowiskowość zdarzeń jednak chodzi. Poznałam siebie lepiej, bo odważyłam się spojrzeć na siebie w całokształcie, bez unikania rzeczy trudnych, pomyłek i błędów. Okazało się, że mogę siebie taką lubić - nieidealna, z niejedną rysą na charakterze i urodzie.. ale właśnie przez to prawdziwą.
To przyznawanie się wreszcie do siebie, taką jaką jestem wyrwało mnie z zamkniętego kręgu, gdzie dreptałam w miejscu. Moi starzy, dobrzy, kochani przyjaciele i wszyscy cudowni, nowo poznani i ten blog, dzięki któremu poznałam również Was, pomagają mi się otwierać i przestać się wreszcie bać być sobą :).
Za namową przyjaciółki, zgłosiłam mój blog do bloga roku. Jest wiele cudownych blogów, które zasługują na pierwsze miejsce - dla mnie to zgłoszenie to powiedzenie całemu światu - TAKA JESTEM . Odważyłam się to powiedzieć głośno!
Jeszcze niedawno patrząc wstecz na ostatnie lata, miałam wrażenie, że gdzieś mi uciekły, że zmarnowałam ten czas. Teraz wiem, że tak nie jest.

Zaczynałam ten blog ze słowami: "czasem aby odnaleźć, trzeba stracić.
Odnalazłam siebie :D! Te poszukiwania były tego warte.
Dziś dedykuje sobie i Wam :
Kiedy podąża się za pragnieniem serca wszystko zaczyna się układać.

Życzę Wam magicznego Nowego Roku

5 komentarzy:

 1. Blogi zmieniają ludzi, mam wrazenie. Stajemy sie bardziej otwarci ale i pozbywamy się kompleksów!
  Zyczę byś była szczęsliwa w nadchodzacym roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z całego serca życzę Ci, żeby cały następny rok był dla Ciebie magiczny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzymy wszystkiego dobrego i nieustannego podążania za pragnieniami serca:) Ściskamy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne przesłanie - dziękuję :))

  Tobie zaś życzę spełnia się i równie udanego roku, co ten ubiegły :)) Dużo, dużo szczęścia i miłości, radości i zdrowia :))

  Ściskam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny post (a jaka piękna grafika bloga - po prostu powala :) ), pełen bijącej z niego spokojnej i radosnej samoświadomości i spełnienia...
  Gratuluję i cieszę się razem z Tobą i trzymam kciuki za jak najwięcej radosnych chwil w Twoim życiu w tym nowym 2010 roku... :)

  Pozdrawiam,
  Indianka

  OdpowiedzUsuń